Categorii: Tot - медіа - телебачення - комунікації

realizată de Яна Адамлюк 6 ani în urmă

687

Алюзія в ЗМІ

Засоби масової інформації Великобританії включають телебачення, радіо, газети, журнали та веб-сайти. Британські медіа-холдинги, особливо суспільні мовники, довгий час вважаються взірцем для інших країн завдяки своїй сучасності та складності.

Алюзія в ЗМІ

Алюзія в ЗМІ

Алюзивні власні імена

Під  алюзивним власним ім’ям  ми розглядаємо одиницю мови, що використовується автором у тексті, з метою реалізації виразного маркування деяких осіб з натяком на використання імен відомих особистостей. Відповідно до відомої енциклопедичної інформації, назви, пов'язані з історією, літературою, культурою, міфологією, належать до  алюзивних антропонімів. 

На першому місці виходить вторинна номінація, тоді як пряме значення назви втрачає своє значення. Тому про розумну, навіть блискучу людину можна сказати, що він Ейнштейн, про детектива - Шерлока Холмса, закоханих часто називають Ромео і Джульєтти, а Марія Поппінс пов'язана з нянькою.

Функції алюзій

Найважливі функції це:

Наприклад, заголовок оповідання О. Генрі “A Madison Square Arabian Night” містить посилання на арабські країни, пов’язуючи Нью-Йорк з арабськими казками “Тисяча й одна ніч”, утворюючи таким чином інтертекстуальність. Медісон-Сквер асоціюється з багатством, оскільки в часи О. Генрі він вважався символом добробуту, знаходився у найбагатшому житловому районі Нью-Йорку.

Медіа-холдинги Британії

Засоби масової інформації Сполученого Королівства складаються з декількох різні видів засобів масової інформації: телебачення, радіо, газети, журнали і веб-сайти. Великобританія має широкий спектр постачальників засобів масової інформації, найбільш популярними з яких є канали суспільного мовлення. Британські засоби комунікації завжди були сучасними і складнимих, та завжди були прикладом для багатьох народів.

Різновиди алюзій

Російський дослідник М. Д. Тухарілі виділяє три різновидиалюзії:
1) антропоніми - власне імена, космоніми - найменування планет, зірок, топоніми - географічні назви, зоуніми - імена тварин, птахи, кетомоніми - найменування історичних подій, свят і т. П., І, нарешті, афоніми - імена богів , демони, міфологічні персонажі тощо;
2) міфологічні, біблійні, історичні, літературні та інші реалії;
3) алюзія може бути локалізована у цитатах, спогадах та ін.

подтема

Маніпулятивна роль массмедіа

 Маніпулювання користується попитом сьогодні більше, ніж будь-коли, і присутнє практично у всіх сферах суспільного життя. Духовні цінності пропагуються у духовній сфері через пріоритети виховання, освіти, мистецтва та літератури. У політичній сфері пропагуються образи та привабливі з точки зору маніпулятора (політична система), носії політичних ідей за допомогою PR-засобів, політичних реклам в засобах масової інформації.

Поняття "алюзія"

Алюзія. Художньо-стилістичний прийом – натяк на загальновідомий історичний, літературний чи побутовий факт у розрахунку на обізнаність і кмітливість читача, який має витлумачити цей натяк, наприклад: піррова перемога – перемога, здобута ціною величезних жертв.