realizată de Елизавета Ченская 6 ani în urmă
290
Mai multe ca aceasta
Позитівізм
Т. Парсонс
Р. Парк
Р. Дарендорфа
Льюіс Козер
Найбільш повно охоплює фактори, агентів і елементи, що становлять внутрішню структуру цієї форми соціальної взаємодії: причини конфлікту, гостроту конфлікту, тривалість конфлікту й функції конфлікту. Козер вважає, що стабільність не може вичерпувати стан суспільства, він вважає, що крім стабільності суспільству для розвитку необхідний і конфлікт. Оскільки соціальна система припускає нерівний розподіл влади, багатства, статусу, то під конфліктом Козер пропонує розуміти боротьбу за владу, за певний соціальний статус, за недостатні для всіх матеріальні й духовні блага.
Конфлікт є результатом опору й елементом у системі панування й підпорядкування.
Конфлікт як асиміляція в суспільстві
Конфлікт як патологія суспільства
Позитивізм вважав конфлікт соціальною хворобою. Суспільство — це ціле, що складається з функціонально взаємодіючих частин. Даний напрямок у соціальних науках стверджує, що стабільність, стійкість, гармонія й порядок є фундаментальною основою людського суспільства. Конфлікт може виникнути лише тоді, коли порушується цілісність. Чим сильніше конфлікт, тим глибше соціальна патологія.
Вважав, що конфлікт у суспільстві неминучий і невідворотній. Він представляв соціальну структуру суспільства у вигляді нерозривно взаємозалежних процесів соціації і дисоціації — об'єднання (взаємодії) і роз'єднання. Відмінності між людьми — цілком природнє явище. І в конфлікті немає нічого страшного для суспільства, тому що завдяки конфлікту люди оголюють відмінність інтересів, потреб і бажань, зустрічаються, вступають у протиборство й в остаточному підсумку прагнуть подолати свої розбіжності. Таким чином, конфлікт несе в собі конструктивний початок.
Мир перестав розглядатися як кінцева мета суспільних відносин. Конфлікт став невід'ємним елементом життя суспільств, як «згода» або «компроміс».