Categorias: Todos - політика - мир - реформи - економіка

por Алена Карлова 6 anos atrás

385

США в Першій світовій війні

На початку Першої світової війни США намагалися зберегти нейтралітет, хоча симпатії схилялися до західноєвропейських країн. Президент Вудро Вільсон прагнув виступити посередником у конфлікті, але його зусилля не увінчалися успіхом.

США в Першій світовій війні

США в Першій світовій війні

На початку війни США в цілому симпатизували західноєвропейським країнам, проте домінувало прагнення зберегти нейтралітет. Вільсон, шокований руйнівним характером конфлікту і заклопотаний його можливими несприятливими наслідками для США у разі затягування військових дій, спробував виступити в якості посередника. Його кінцевою метою було досягнення «миру без перемоги». Миротворчі зусилля не увінчалися успіхом, головним чином з-за того, що обидві сторони не втрачали надію перемогти у вирішальній битві.

Наслідки війни для країни

У 1919—1928 pp. американська економіка була на піднесенні: США виробляли промислових товарів набагато більше, ніж Франція, Великобританія, Італія, Німеччина, Японія разом. Ця країна домоглася таких успіхів тому, що вона першою взяла курс на переобладнання основних засобів виробництва. Обновлялися основні галузі економіки: хімічна, електрична, приладобудівна, автомобільна, радіотехнічна. Стандартизація, тобто масовий випуск деталей, вузлів, став звичайним явищем у верстатобудівній, автомобільній та інших галузях. Система Тейлора, чи конвеєризація, дала змогу підприємцям наситити товарами національний і світовий ринки.

Вступ у війну

Економіка США

Вільям Дженнінгс Браян
Джон Пірпонт Морган

Початок Першої світової війни

Затоплення "Лузитанії"

Рух «За готовність»

У 1915 році в США виник так званий Рух «За готовність», який ставив за мету всіляко сприяти підготовці Сполучених Штатів до війни, що тривала. Відправною точкою для початку цього масового руху став факт загибелі  «Лузітанії», що змусило американців приділяти набагато більше уваги війні. Рух «За готовність» розпочав суспільну кампанію на чолі з генералом  Леонардом Вудом, колишнім президентом США 

Теодором Рузвельтом , і відставними  військовими секретарями

Еліу Рут і  Генрі Стімсон , які стали рушійними центрами діяльності, спрямованої на зміцнення Збройних сил США після початку Першої світової війни.

Очільники руху
Генрі Стімсон
Еліу Рут
Леонардо Вуд
Теодор Рузвельт

Теодор Рузвельт з'явився на світ 27 жовтня 1858 року в нью-йоркській родині голландського походження. У дитинстві Теодор був дуже хворобливим хлопчиком, тому початкову освіту він здобував вдома. Згодом Теодор Рузвельт почав займатися спортом і поступово здолав астму, яка раніше не давала йому повноцінно жити. Це дозволило юнакові кардинально змінити свою долю.

Президент США

Вудро Вільсон


Вільсон Томас Вудро (28.12.1856–03.02.1924) – 28-й президент США (1913–21) від Демократичної партії. Народився в м. Стентон (шт. Віргінія) у сім'ї пресвітеріанського пастиря. Закінчив Прінстонський ун-т (1879, м. Прінстон, шт. Нью-Джерсі), 1890–1902 – професор, 1902–10 – ректор цього університету. 1910–12 – губернатор штату Нью-Джерсі.

1912 вперше переміг на президентських виборах. 1913–14 здійснив низку заходів, спрямованих на демократизацію політичного життя й реформування економіки. За його президентства було прийнято 17-ту поправку до конституції США, яка визначила обрання Сенату безпосередньо громадянами США, знижено митні тарифи, схвалено антитрестівський закон Клейтона, розширено державну підтримку фермерів, запроваджено прогресивний податок на прибуток, створено міністерство праці, обмежено працю дітей, засновано Федеральну резервну систему, яка сприяла фінансово-банківському забезпеченню економіки прогресу США.

14 Пунктів Вудро Вільсона