door Victoria Bodenchuk 1 jaar geleden
991
Meer zoals dit
У 1614 році шотландський математик-аматор Джон Непер опублікував на латинській мові твір під назвою «Опис дивовижної таблиці логарифмів». Термін логарифм, запропонований Непером, утвердився в науці.
Логарифмом додаткового числа b за основою а (a>0, a≠0) називається ступінь показника, до якого необхідно піднести, щоб одержати і позначити log a b.
Логарифмічна функція запускається у зв'язку з найрізноманітнішими природними формами. По логарифмічних спіралях розташовуються квітки в суцвіттях соняшника, закручуються раковини молюска Nautilus, роги гірського барану і дзьоби папуг. Один із павуків, епейра, розплітаючи павутиння , закручує нітки навколо центру по логарифмічним спіралям.
Логарифмічними засобами рівняння , які складаються зі зміною під знаком логарифма.
Розв'язати логарифмічне рівняння – це означає знайти всі його корені або довести, що рівняння коренів не має.
Основні методи розв'язування логарифмічних рівнів:
Основні властивості логарифмів:
Саме Піфагор створив першу математичну теорію музики, і хоча музиканти не дуже люблять перевіряти „алгеброю гармонію”, вони весь час мають справу з математикою, бо сучасна гама обґрунтовується на логарифмах. Будемо називати найнижчу октаву нульовою; кількість коливань ноти до цієї октави за 1 секунду використовуємо за 1.Тоді ноти до першої октави буде робитися на два рази більше коливань. Позначимо всі ноти хроматичної гами номерами р , приймаючи за нульовий перший тон кожної гами. Тоді тон сол буде 7-й, ля -9-й, 12-й тон буде робити знову, тільки октавою вище.
Піфагор був не тільки великим математиком, а й хорошим музикантом. Він встановив, що приємні сполучення звуків відповідають певному складу між довгою струною, що коливаються, або відстаням між дірочками сопілки. Саме він створив першу математичну теорію музики, і хоча музиканти не дуже люблять перевіряти „алгебру гармонію”, вони весь час мають справу з математикою, бо сьогодні гама обґрунтовується на логарифмах.
Логарифмічною функцією називається функція вигляду y=log a x, де a>0, a≠0. Множина значення логарифмічної функції — множина R усіх дійсних чисел.
Властивість логарифмічної функції
Логарифмічні нерівності - це нерівності, що містять змінну під знаком логарифма.
При розв'язанні логарифмічних нерівностей пам'ятаємо: