Categories: All - кар'єра - розвиток - планування - здоров'я

by Ольга Ш 4 years ago

610

Трудова кар'єра

Професійне просування робітників передбачає інформування їх про реальні перспективи розвитку та забезпечення безперервного підвищення освітнього, професійного і культурного рівнів. Необхідно створювати сприятливі умови для просування молоді, жінок, інвалідів та інших менш соціально захищених груп.

Трудова кар'єра

Трудова кар'єра

Управління і планування кар'єри фахівців та керівників організації

Управління кар'єрою фахівців і керівників – комплекс заходів, здійснюваних керівниками, службою персоналу та іншими підрозділами, що включають процеси планування кар'єри персоналу організації, індивідуальне планування кар'єри працівника, організаційні процеси, пов'язані з його професійно-кваліфікаційним і кар'єрним зростанням, мотивацію та регулюванням кар'єри. У процесі управління трудовою кар'єрою фахівців і керівників мають ураховуватися не тільки здібності, інтереси, професійні, ділові та особистісні якості працівника, а й потреби і можливості самої організації.
Планування кар'єри фахівців і керівників - комплекс заходів, здійснюваних керівниками, службою персоналу та іншими підрозділами, що включають процеси планування кар'єри персоналу організації, індивідуальне планування кар'єри працівника, організаційні процеси, пов'язані з його професійно-кваліфікаційним і кар'єрним зростанням, мотивацію та регулюванням кар'єри.

Планування організації

Процес планування трудової кар'єри включає оцінювання працівника і зіставлення його потенційних здібностей, інтересів, мотивів та можливостей з вимогами організації, розробку варіантів і вибір раціонального варіанта кар'єри, формування програми професійно-кваліфікаційного просування б кар'єрного зростання працівника.

Це швидке, успішне, прогресивне просування обраним трудовим (професійним) шляхом, що передбачає досягнення поваги, популярності, слави у своєму колі і/або матеріальної вигоди власними силами, за рахунок максимального використання своїх здібностей, професійної майстерності та особистих якостей.

Коучинг - метод консультування і навчання, спрямований на пошук рішення разом з клієнтом. Коучинг забезпечує створення системної ясності в усвідомленні цілей клієнта, так що клієнт розуміє свою поточну мету, її пов'язаність з іншими довготривалими цілями і кроки по її досягненню.

Кар'єрограма та професіограма сучасного фахівця

Професіограма — це спеціальна карта, яка містить розгорнутий перелік умов і характеристик трудової діяльності по конкретній професії, її окремих вимог і професійно важливих якостей, якими повинен володіти працівник. Перелік вимог професії до психіки людини та необхідних здібностей складає психограму професії. Під професійними здібностями розуміють достатньо стійкі властивості особистості, які змінюються в процесі діяльності і забезпечують її успішність та вдосконалення.
Кар’єрограма - інструмент управління кар’єрою, що є графічним описом того, що має відбуватися з людиною на різних етапах кар’єри.
Друга частина включає характеристику видів навчання, підвищення кваліфікації, перепідготовки з зазначенням навчальних закладів, факультетів, курсів, які необхідно пройти фахівцю на кар'єрному шляху, включаючи захист дисертацій, отримання вчених ступенів і звань з вказівкою періодів (в роках) проходження навчання. Самостійне навчання також входить у другу частину кар’єрограми.
Одна частина містить перелік посад, вбудованих в послідовний ланцюжок по висхідної лінії, які фахівець може займати протягом всього свого кар’єрного шляху з вказівкою термінів заняття посад в роках.

Тьюторинг – це довгий процес. Тьюторинг спрямований на всебічний розвиток підопічного. Кожна людина має потенціал, який не завжди ми бачимо, але який може розкритися тільки в певних умовах.

Професійно-кваліфікаційне просування робітників

Оргаізація
– створення сприятливих умов для професійно-кваліфікаційного просування молоді, жінкам, інвалідам та іншим менш соціально захищеним групам персоналу.
– моральна й матеріальна заінтересованість робітників у професійно-кваліфікаційному просуванні в організації;
– інформування робітників про перспективи реального професійно-кваліфікаційного просування;
– переважне надання роботи на місцях з нормальними умовами праці та за професіями складної праці робітникам своєї організації;
– збереження здоров'я робітників завдяки пересуванню їх з робочих місць з несприятливими умовами праці на робочі місця з нормальними умовами праці;
– оптимальне перебування на робочому місці з метою стимулювання оновлення знань, удосконалення практичних навичок і запобігання втраті професійної гнучкості та зниженню продуктивності праці;
– планування трудової кар'єри з таким розрахунком, щоб на кожній наступній роботі щонайбільше використовувати знання, уміння й навички, набуті раніше;
– безперервний розвиток освітнього, професійного та культурного рівнів робітників;
– послідовний та планомірний рух робітників від нижчих до вищих розрядів, категорій, класів;