カテゴリー 全て - психіка

によって Yuriy Kolesnichenko 4年前.

553

Інформаційно-психологічний вплив

Інформаційно-психологічний вплив спрямований на зміну поведінки та світогляду індивідів або груп через використання переконання і навіювання. Переконання орієнтоване на тих, хто критично сприймає інформацію, і його ефективність залежить від логічності та емоційного забарвлення аргументів.

Інформаційно-психологічний вплив

Інформаційно-психологічний вплив

Це цікаво

Переконання звернене до власного критичного сприйняття дійсності. Воно має власні алгоритми впливу:

- факти, що повідомляються, повинні бути відповідним чином емоційно забарвлені.
- переконання має складатися з логічно несуперечливих тез;
- переконуюча інформація повинна містити узагальнюючі пропозиції;
- переконання необхідно здійснювати, спираючись на факти, відомі об'єкту;
- логіка переконання повинна бути доступною інтелекту об'єкта впливу;

Важлива особливість інформаційно-психологічного впливу на індивідуальну свідомість полягає в тому, що людина може не помічати його і не усвідомлювати як загрозу. Поведінкою особи керує її мозок, свідомість. Усе, що спонукає людину до діяльності, має проходити через її мислення. Отже, ІПВ з метою зміни поведінки особистості в бажаному напрямку має домогтися відповідної зміни в її свідомості.

Навіювання навпаки спрямовано на суб'єктів, що некритично сприймають інформацію. Його особливостями є:

- визначеність, конкретність поведінки, що ініціюється (об'єкту необхідно дати інструкцію щодо здійснення конкретних його реакцій і вчинків, що відповідають меті впливу).
- некритичне сприйняття інформації об'єктом навіювання (навіювання засновано на ефекті сприйняття переданої інформації як інструкції до дії без її логічного аналізу);
- конкретність визначення об'єкта навіювання (селективний вплив на визначені групи населення, що враховує основні соціально-психологічні, національні й інші особливості цих груп);
- цілеспрямованість і плановість застосування;

Інформаційно-психологічний вплив (ІПВ) - вплив на свідомість особи і населення з метою внесення змін у їх поведінку та (або) світогляд. Базовими методами ІПВ є переконання і навіювання.