Categorie: Tutti - семья - любовь

da Андрей Коросташов mancano 3 anni

372

Цікаві факти про відомого поета Бориса Пастернака

Борис Пастернак — выдающийся поэт, чья жизнь была насыщена как творческими успехами, так и личными драмами. Он учился в одной гимназии с Маяковским и состоял в переписке с Мариной Цветаевой, что вызывало сильное беспокойство у его первой жены Евгении.

Цікаві факти про відомого поета Бориса Пастернака

Текущая тема

Цікаві факти про відомого поета Бориса Пастернака

Нобелівську премію Пастернаку особисто не вручали, а вручили лише після смерті його сина.

Найкращим твором, на думку самого Пастернака, вважається роман «Доктор Живаго»

Над своїм знаменитим романом «Доктор Живаго» Пастернак працював довгих 10 років. Оскільки опублікувати книгу в Радянському Союзі було просто нереально, вперше вона вийшла в Італії.

Поезією М. Ю. Лермонтова Пастернака виробилася любов до Грузії, яка власне відображення знайшла в «Пам’яті демона».

Пастернак був зачарований Грузією та її культурою – він неодноразово їздив туди, перекладав вірші грузинських поетів і черпав у цій країні натхнення. Він навіть називав Грузію своєю другою батьківщиною.
У 1932 році цим письменником в Москві був організований вечір грузинської поезії.

Пастернак колекціонував пам’ятки про археологічні досягнення Грузії, про культуру і витоки грузинської мови. У 1959 році напередодні власної смерті Борис Леонідович востаннє відвідав Грузію.

У Пастернака відбувався «роман у листах» з Мариною Цвєтаєвої. Першу дружину Пастернака Євгену зводила з розуму його листування з Мариною Цвєтаєвої. В психіатричних клініках по кілька разів опинялася перша дружина Бориса Леонідовича.

Ольга Івінська, що пропрацювала в «Новому світі» молодшим літературним співробітником, була третьою музою поета. Пристрасть у поета до Ольги розгорілася в 56 років.
За те, що Івінська мала зв’язок з Борисом Леонідовичем Пастернаком, її відправляли в табір на термін 5 років. Третя дружина Пастернака Ольга була від нього вагітна, але в результаті з-за постійних допитів і нервів втратила дитину.
Зінаїда Нейгауз вважалася другою музою письменника. Вона нагадувала йому мати. Цикл віршів «Друге народження» був присвячений Пастернаком Зінаїди Нейгауз.
Зінаїда, яка була другою дружиною Пастернака, вважала себе жахливою жінкою. Тільки через 2 роки зустрічей Пастернак і Зінаїда одружилися, а до цього з-за квартирного питання їм доводилося поневірятися по кутах друзів і товаришів.

У другому шлюбі у Пастернака народився син Леонід. Він народився в новорічну ніч, назвали його на честь дідуся.

Другій дружині Пастернак освідчився в любові в поїзді у момент зворотного шляху в Москву. Другу дружину Пастернак відбив у свого друга

Від першого шлюбу Пастернак мав сина Женю. Свого первістка Пастернак назвав іменем дружини.

Художниця Євгенія Лур’є стала першою дружиною Бориса Леонідовича Пастернака, і їх щастя повинно було бути вічним. Першу дружину Пастернак в листах називав русалкою і ангелом.

Але з-за того, що перша дружина Пастернака не справлялася з домашніми справами, перекладаючи їх на чоловіка, а письменникові так було складніше реалізовувати творчий потенціал, їх любов була зруйнована.

Пастернак навчався в тій же гімназії, що і Маяковський.

Майбутній класик літератури, народився в московській творчій родині – його батько був членом академії мистецтв, а мати грала на фортепіано.

Пастернак народився в єврейській родині. Батьки Пастернака вважалися прихильниками іудаїзму, а їх син пізніше став християнином.

Анітрохи не менше, ніж поет, Борис Леонідович був відомий в якості перекладача. Переклади для Пастернака були самодостатніми творами

Борис Пастернак – автор перекладів більшості трагедій Шекспіра, зараз вважаються класичними. Він також перекладав твори Гете, Кітса, Шеллі, Петефі, Верлена.
Переклади Пастернака знаходяться в золотому фонді зарубіжної літератури. Пастернак вважався також автором книжкових ілюстрацій.