da Юлія Стягайло mancano 5 anni
605
Più simili a questo
Інструментальна музика — музика, що виконується на інструментах, без участі людського голосу.
Розрізняють сольну, ансамблеву та оркестрову інструментальну музику. Широко поширена в класичній музиці, джазі, електронній музиці, нью-ейдж, пост-році, тощо.
Романтизм - ідейний і художній рух, що виник в європейських країнах на рубежі 18-го і 19-го століть і що одержало віддзеркалення в різних областях науки і мистецтва. Інтерес до народного життя, національній культурі, історичному минулому, захоплення народними оповідями і піснями, любов до природи викликали розквіт народно-побутової, фантастичної, романтико-героїчної опери, розвиток жанрів балади, пісні, танцю, програмної музики. Особлива увага до душеному світу, психології людини спричиняло за собою розвиток музики (романс-пісня, фортепіанна мініатюра, посилення початку в симфонії і камерній музиці).
З'являються теми виконані глибокого психологізму: туги, самотності. Пошуки картинності, барвистої образотворчої, рішення нових задач в області психологічної виразності і втілення багатоманітних відтінків емоційного полягання зумовили величезні новаторські досягнення Романтизму в області гармонії, інструментування, музичної форми, вокальної декламації і т.п. Епоха Романтизму - одна з найзначніших в історії музики.
Імпресіонізм - художня течія, що проголосила основною метою мистецтва передачу швидкоплинних вражень, плотських, суб'єктивних настроїв художника. Музичний Імпресіонізм склався на рубежі 80-90-х рр. у Франції вслід за імпресіонізмом в живописі і символізмом в поезії, потім розповсюдився і в інших країнах. Імпресіоністи розширили колористичні засоби музичної виразності (в області гармонії, інструментування). Як напрям, Імпресіонізм зробив неоцінимий вплив на майбутні стилі і музичні течії.
Неокласицизм - течія в музичній творчості 20 в., прагнуче відродити художні образи, форми і стилістичні прийоми музики класичного періоду, до якої в даному випадку відносять різні музичні школи 18 в. і більш ранніх століть. По своєму ідейно-художньому змісту прояви Неокласицизму неоднакові в творчості різних композиторів. Неокласицизм, як і Конструктивізм, одержує бурхливий розвиток в 20 -м столітті.
Класицизм - течія в художній культурі європейських країн 17-го початку 19 століть, прагнуче створення піднесених, ідеальних, раціоналістично чітких і пластично завершених витворів мистецтва по античних класичних зразках. Представники Класицизму зверталися до античних сюжетів, образів і форм з метою втілення суспільно-етичних ідеалів сучасності. Художні образи Класицизму відрізнялися логічністю і ясністю, строгою врівноваженістю і гармонійністю. Новий етап розвитку Класицизму пов'язаний з передовим ідейно-художнім напрямом епохи Освіти (18 вік) у Франції і інших європейських країнах.
В музиці епохи Бароко розцвітають такі поліфонічні форми, як інвенції, прелюдії . Вищого розвитку і кристалізації досягає форма фуги. Одержують свій розвиток такі форми вокальної музики, як меса, пристрасті, ораторія. Складаються форми концерту. З'являється жанр concerto grosso. На перший план висувається внутрішній світ людини. Сам принцип підходу до музичного тематизму дозволяє висвітити особу людини зсередини. Його глибокі філософські переживання, його внутрішні розумові і духовні події представляють особливий інтерес для композиторів того часу і є основою музичної тканини.
Музичне Відродження в своїх первинних формах склалося в 14 столітті як напрям Арс Нова в Італії і Франції. В подальшому сторіччі одержують самостійний розвиток різні жанри світського музичного мистецтва, наповнені гуманістичним змістом. В пишному і виразному стилі духовних мотетів і мес нідерландських майстрів, в святковому і барвистому культовому мистецтві венеціанців виявляються світські гуманістичні устремління. Відродження дало могутній поштовх розвитку інструментальної музики (варіації, фантазії і ін. , п'єси для лютні, віоли, скрипки, клавесина, органу і т. д)