Kategóriák: Minden - безпека - охорона - здоров'я

a Лера Коваленко 5 éve

392

Сучасні проблеми безпеки

Основні сучасні проблеми безпеки включають природні геологічні явища, такі як зсуви, землетруси, лавини, обвали та інші процеси, що відбуваються на поверхні землі. Ці явища можуть бути спричинені різними факторами, включаючи ослаблення міцності гірських порід через вивітрювання та вимивання, підземні води, систематичні поштовхи та нерозважливу господарську діяльність людини.

Сучасні проблеми безпеки

Сучасні проблеми безпеки

Геологічні явища

Землетруси захоплюють великі території і характеризуються: руйнуванням будівель і споруд, під уламки яких потрапляють люди; виникненням масових пожеж і виробничих аварій; затопленням населених пунктів і цілих районів; отруєнням газами при вулканічних виверженнях; ураженням людей і руйнуванням будівель уламками вулканічних гірських порід; ураженням людей і загоранням населених пунктів від вогнево-рідкої лави; провалом населених пунктів при обваЯьних землетрусах; руйнуванням і змиванням населених пунктів хвилями цунамі; негативною психологічною дією.
Зсуви виникають через ослаблення міцності гірських порід внаслідок вивітрювання, вимивання осадами та підземними водами, систематичними поштовхами, нерозважливою господарською діяльністю людини тощо.
Геологічні небезпечні явища – це природні процеси, що відбуваються на поверхні землі, а саме: зсуви, лавини, обвали, провалювання земної кори (карсти), абразії землі.

Біологічні небезпеки

До них належать макроорганізми (рослини і тварини) та патогенні мікроорганізми, збудники інфекційних захворювань (бактерії, віруси, грибки, рикетсії, спірохети, найпростіші).
Біологічна небезпека— стан середовища життєдіяльності людини, при якому відсутній негативний вплив його чинників (біологічних, хімічних, фізичних) на біологічну структуру і функцію людської особи в теперішньому і майбутніх поколіннях.

Проблема охорони здоров'я

Управління охорони здоров'я облдержадміністрації є обласним органом виконавчої влади, який забезпечує проведення у життя державної політики в галузі охорони здоров'я, а також несе відповідальність за стан і розвиток галузі.
Охорона здоров'я — галузь діяльності держави, метою якої є організація та забезпечення доступного медичного обслуговування населення. Охорона здоров'я – це ключовий елемент національної безпеки держави.

Охорона прав людини і громадського поядку

Право виступає мірою свободи і зміст його в тому, щоб узгодити свободу окремої людини зі свободою інших членів суспільства, дотримуючись принципу рівності. Право виступає як засобом забезпечення свободи, так і істотним засобом обмеження неузгоджених з суспільними потребами і уявленнями людей про добро і справедливість рівня свободи й обсягу влади. Встановлювані заборони й обмеження повинні бути доцільними з погляду гарантій свободи, а отже, і справедливими
Права людини — комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.Громадський порядок — урегульована правовими та іншими соціальними нормами система суспільних відносин, що забезпечує захист прав і свобод громадян, їх життя і здоров'я, повагу честі та людської гідності, дотримання норм суспільної моралі.

Багато хвороб та інфекцій,тварин і рослин

Багато людей помирають з-за цього
Фізичними факторами,хімічними факторами,біологічними факторами,психо-соціальними фактори
Хвороба (або захворювання) — патологічний процес, який проявляється порушеннями морфології , обміну речовин та функціонування організму (його частин) у людини або тварини.

Природні пожежі

Наслідки
Прямі збитки від пожеж в США перевищують 8 млрд. доларів за рік, середні прямі збитки від однієї пожежі в 1990-1994 рр. в США складали 4215 доларів.До соціальних збитків належать й такі негативні чинники, що впливають на економіку країни, як скорочення робочих місць на підприємствах, зниження товарообігу, зменшення попиту на послуги.
Причиною всіх великих лісових пожеж є навмисні підпали або необережне поводження з вогнем населення.Торф’яні пожежі виникають частіше наприкінці літа, як продовження низових або верхових лісових пожеж. Такі пожежі можуть виникати на ділянках з торф’янистими ґрунтами і ділянках із шаром підстилки 20 см і більше.
Природна пожежа – це неконтрольований процес горіння, що стихійно виникає і розповсюджується в довкіллі. Щорічно в світі реєструється понад 5 млн пожеж, в яких гине близько 60 тис осіб

Охорона праці

Причини
Служба охорони праці створюється на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності та виду діяльності для виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці.
Означення
Охорона праці — це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.