Luokat: Kaikki - ресурси - сервіси - інструменти - технології

jonka Анна Миколаївна Петренко 3 vuotta sitten

265

Сучасні онлайн засоби для роботи педагога спеціальної освіти

Сучасні освітні технології значно полегшують роботу педагогів спеціальної освіти. Використання різноманітних онлайн сервісів допомагає зробити навчальний процес більш інтерактивним та цікавим для дітей, а також полегшує підготовку до занять.

Сучасні онлайн засоби для роботи педагога спеціальної освіти

Сучасні онлайн засоби для роботи педагога спеціальної освіти

Гугл-сервіси

Веб сервіси

До веб сервісів можна віднести: Google Docs(дуже корисна програма не лише для перегляду, але і редакції, особливо коли поруч відсутная програма Microsoft Word); календар Google(не лише для перегляду дат, але й створення за допомогою нього конференцій та інших онлайн-зустрічей); Gmail пошта(одна з популярних пошт, але й доволі зручна; листи та інфу інформацію можна сортувати по папкам. Також це доволі непоганий засіб для комунцікації).

Інструменти для організації навчання дистанційно

Google Docs

Електронна пошта Google

Через пошту можна надсилати матеріал для дітей, так і комунікувати з ними.

Календар Google

Хмарні продукти

Хмарні продукти належать компанії Google та є безкоштовними для виористання як педагогом, так і учнями. Ці сервіси є досить зручними для дистанційного навчання.

Конференції та онлайн-зустрічі
Співпраця між педагогом та учнями

Classroom

Опитування та тестування

Google Forms

Зберігання файлів

Диск Google

Сервіси для педагогів , що заохочать працю дітей

Сервіси для планування структурування інформації

Ментальні карти - це техніка візуалізації мислення. Способи застосування ментальних карт дуже різноманітні, наприклад, їх можна використовувати для того, щоб зафіксувати, зрозуміти і запам'ятати зміст книги або тексту, згенерувати і записати ідеї, розібратися в новій для себе теми, підготуватися до прийняття рішення.

Особливості:

1. Ментальні карти - це спосіб вільної візуалізації думок. Результат може бути як схожим на звичайні логічні схеми, так і являти собою досить хитромудрі барвисті малюнки - кому як зручніше.

2. При створенні ментальних карт рекомендується не використовувати готові традиційні форми таблиць і схем, оскільки вони провокують розумовий процес за їх нормами, тим самим обмежуючи його, заганяючи нашу думку в споконвічно задані стандартні рамки.

3. Зображувані зв'язки можуть бути не тільки логічними, але і асоціативними, а записи - не тільки термінологічними, але і образними, приблизними.

Застосовують:

·    При читанні;

·    При доповідях;

·    Для запам'ятовуванні;

·    Для навчання (і студентам, і викладачам);

·    Для вибору з декількох варіантів;

·    Для придумування нестандартних ідей.

Ментальні карти(вони також мають назви-синоніми) є досить корисними у навчанні не лише для організації навчання або структуруванні інформації; вони також можуть використовуватися у комадних роботах чи при побудові проєктних робіт; і можуть бути як у традиційному вигляді, так і електронному.


Pixton - це електронний сервісів створення коміксів, що, правда, досить простих. Але це може стати в нагоді, і також багато дітей полюбляють не лише створювати та фантазувати, але й спробувати створити перший власний комікс. Дітям можно запропонувати створити комікс на одну з тем, яку педагог вивчав з дітьми або вивчає, так це зможе показати, що діти знають, а також актуалізувати інші знання, це також розвиває їх креативність.

Pixton
Mind Map(ментальні карти)

Bubbl.us

Сервіси для проведення уроків та занять

Дані сервіси можуть полегшити підготовку педагога до занять та зробити їх цікавішими. Діти дуже полюбляють наочні речі, особливо коли знання переносяться на реальний світ, і тоді вони розуміють для чого вони це вивчали та виконували.

Google Earth - (російськомовний) може використовуватися як дивовижний і швидкий спосіб навчити учням географії або розповісти про геологію, про те, що відбувається в будь-якій точці світу.

SlideShare - завантаження власних презентацій, документів, відео та обмінюватися ними з учнями та колегами. І навіть більше, ви можете скористатися матеріалами, які виклали інші користувачі сайту.

AudioBoo - сервіс для запису аудіо і для демонстрації учнів.

LiveBinders - технологічний інструмент дозволяє зібрати і систематизувати різні ресурси, а також надає інструменти для підключення та роботи інтерактивної дошки.

AudioBoo
LiveBinders
SlideShare
Google Earth

Це безкоштовна, вільно-завантажувана програма компаніїї Google що відображає віртуальний глобус. Дана платформа захопить дітей, так як їх увагу привертає та інформація та матеріали, що можна співвіднести з життям; що свої знання можна примінити одразу на практиці.

До речі, також там є функції вивчення міст, тобто тобі зображують на планеті місцезнаходження та надають інформацію; або підкидати кубик, і тобі відобразиться незнайоме для тебе місце, про яке ти дізнаєшся.

Сумісна робота педагога та дітей

Дані ресурси будутьдуже корисними при спільній роботі педагога та дітей.

Padlet - віртуальна дошка для спільної роботи.

Nearpod - сервіс для створення презентацій та додавання до них різного контету(аудіо, зображення та відео), а також завдання(наприклад, вибір однієї чи декількох відповідей; питання з відкритою відповіддю). Педагог може відстежувати роботу учнів в аудиторії або дистнційно.

Padlet
Для редакції матеріалів

Jing- це відмінний вибір, який дозволяє вчителям робити скріншоти у вигляді зображень, відео, редагувати їх і обмінюватися результатами.

Aviary - набір інструментів, які дозволяють легко редагувати зображення, ефекти, зразки, музику та аудіо або ж створювати і змінювати скріни.

Jing
Aviary