jonka Світана Дудник 6 vuotta sitten
656
Lisää tämän kaltaisia
luonut Незнаєнко Роман Борисович
luonut Владимир Мазур
luonut Аліна Демчук
luonut Климова Лидия Владимировна
Міграція населення (лат. migratio — переселення) — механічні переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди, на більш-менш тривалий час або з регулярним поверненням до нього.
Міграція впливає на важливі економічні, соціальні, демографічні та етнічні процеси як в середині окремих держав, так і на картину цих процесів у світовому масштабі.
Міграції історично частіше призводили до підвищення поліетнічності населення окремих регіонів, держав, окремих частин держав. Переміщення різних етносів зумовлюють зміни в розміщенні народів, змінюють соціальний та етнічний склад міст і сіл, розширюють міжетнічні контакти, збільшують кількість змішаних шлюбів.
Мігранти приносять з собою елементи власних культур, мов, психології, світогляду, особливості побуту та ведення господарства.
В історії часто з великими переселенням народів відбувалась зміна навколишнього середовища, коли нові народи перебудовували місцеві екосистеми під власні традиції природокористування, як погіршуючи стійкість екосистеми, так і покращуючи її.
Міграція як складний процес, особливо коли він неконтрольований, може мати негативні наслідки.
- пов'язані з війнами, зі зміною державних кордонів, з дискримінацією певних соціальних груп населення, утиском релігійних груп.
- викликані природними катастрофами (виверження вулканів, землетруси), стихійними лихами.
- пошук людьми кращих умов життя, виїзд з метою працевлаштування, освоєння нових земель та наукової діяльності.
регулярні щоденні, або щотижневі поїздки на роботу або навчання за межі місця проживання.
щорічні переміщення, пов'язані з роботою, відпочинком на курортах, кочова міграція.
переміщення на відносно короткий строк.
переміщення на постійне або довгострокове місце проживання.
Зовнішні - ті, що відбуваються між державами, регіонами планети, континентами
Внутрішні - ті, що відбуваються між окремими адміністративними одиницями різного рівня однієї держави, містами, сільською і міською місцевістю тощо.