Categorías: Todo - любов - сім'я - трагедія

por Інна Курченко hace 3 años

293

"Анна Кареніна"

Лев Толстой в своєму романі розповідає про складні взаємини і трагедію Анни Кареніної, заміжньої жінки, яка закохується в графа Вронського. Паралельно розкривається історія сім'ї Левіна і Кіті Щербацької, які намагаються знайти своє місце в житті.

"Анна Кареніна"

«Анна Кареніна» підкорила читачів з перших рядків. Критики відразу ж почали захоплено оцінювати дітище Льва Миколайовича. Блискуча майстерність автора відразу зазначив С. Стасов і Ф. М. Достоєвський.

В цілому, з самого появи роману на світ, він не залишився непоміченим, а незабаром став улюбленим і шанованим російськими та західними читачами. Сьогодні це ще й актуальний роман, оскільки проблеми й теми, порушені в ньому, живі в народі та будуть жити завжди.


Теми твору

Тут розкривається безліч тим сюжету, головними зі списку яких є:

  1. Любов — тема актуальна, що виходить за рамки відносин. Наприклад, головна героїня розривається між любов’ю до сина і пристрастю до молодого графа.
  2. Сім’я — тема, яка простежується на всіх сторінках роману, оскільки автор сімейний і вважає збереження родини головною метою людини. Тому в романі читач відзначає для себе долі розпалася, майже розпалась і ідеальної сім’ї.
  3. Залежність людини від громадської думки — центральна тема у романі, яка зустрічається протягом всього твору. Ганна була залежна від думки суспільства й обтяжена шлюбом, тому не могла відкрито виражати свої почуття до коханця; чоловік Кареніної боявся втратити посаду і повагу в суспільстві та не став подавати на розлучення, перетворюючи сцену ревнощів у виставу; Доллі також боялася відкритого конфлікту зі Стівом і хотіла зберегти сім’ю від ганьби; Кітті повинна вийти заміж, щоб не залишитися старою дівою і не стати посміховиськом для суспільства.
  4. Помста — ще одна важлива тема, яка простежується в діях головної героїні. Ганна хоче помститися коханцеві за те, що він недостатньо приділяв їй увагу і не розумів її. Саме це бажання штовхає жінку під поїзд. Проте, хто винен у смерті Анни? Філософське питання, на який кожен відповість по-своєму.


Аудіокнига "Анна Кареніна"
Залежність людини від громадської думки
Сімейні стосунки
Сім'я

Проблематика

Проблематика.


Перше кохання Кіті
Скільки сердець, стільки видів кохання
Нещасливе кохання

Головними простежуються проблемами роману є:

  1. Зрада — в романі вона сприймається злочином проти всього святого, що є у людини, у тому числі сім’ї.
  2. Байдужість — багато персонажі байдуже ставляться до оточуючих їх проблем, оскільки дотримуються етикету і не дають волі власним почуттям. Так, із-за байдужості головна героїня зважується на зраду, а через нерозуміння коханця — на смерть.
  3. Залежність від громадської думки — проблема була поставлена ще в грибоедовской комедії. Толстой розвиває її і створює більш драматичну ситуацію, коли з-за цієї залежності гинуть люди.
  4. Заздрість і брехня — проблема простежується протягом усього роману, оскільки кожен герой бреше і заздрить іншому. Так, Ганна бреше чоловікові і заздрить щастя героїв з книг; Кітті заздрить Кареніної і навмисно приховує справжні негативні почуття до неї; Стів постійно бреше дружині про свої пригоди і заздрить чоловікові Анни, оскільки він займає більш престижне місце, ніж він сам.
  5. Самотність — кожен герой твору по-своєму самотній. Деякі від нерозуміння і самотності сходять з розуму і стають байдужими до інших. Кареніна, будучи самотньою і нещасною жінкою, навіть кидається під поїзд, лише б позбавитися від душевної туги і страждань.
  6. Щастя і любов до життя — цих якостей не вистачає багатьом героям твору. Приміром, Ганна протягом усього роману не бажає жити взагалі. Вона нещаслива і не приховує цього.
  7. Сенс життя — його намагаються зрозуміти всі герої, кожен по-своєму. Особливо виразно подібні думки простежуються у Левіна. Він намагається знайти себе і міркує на цю філософську тему.
  8. Егоїзм — герої байдужі до долі інших і є абсолютними егоїстами. Анна йде до коханця і залишає сина, а потім йде з життя і кидає двох дітей напризволяще. Стів метається від однієї жінки до іншої і забуває про дітей і дружині. Каренін егоїстично надходить, роблячи все для свого блага і забуваючи про дружину.
  9. Становище жінки в суспільстві — в описуваній автором суспільстві представниця слабкої статі розуміється як істота, що не має права. Вона стоїть нижче мужчини і не має права навіть розлучитися без волі чоловіка.
  10. Лицемірство — представники вищого суспільства, подібно представникам сучасності, не приховують свого лицемірства по відношенню один до одного. Приклад: невістка Анни лицемірно посміхається їй, але уникає зустрічей, коли вона починає зраджувати чоловіка.


Основні проблеми твору

Зміст твору

Зміст роману «Анна Кареніна»

Роман «Анна Кареніна» — знаменитий твір Л. Н. Толстого, який справді оповідає про любовну трагедії заміжньої жінки Анни і її коханого графа Вронського на тлі життя сім’ї Левіна з Кіті Щербацькою. Роман цікавий тим, що на тлі побутових проблем герої ведуть роздуми про сенс життя.

Головна героїня — жертва власного злочину проти сімейних цінностей. Вона зруйнувала сім’ю і тепер змушена пожинати плоди того, що сталося. Анна змушена сходити з розуму від горя, ревнощів і думки про неможливість бути з коханим.

Зміст, який автор вкладав у твір, зрозумілий з першої сторінки — слідувати сліпої пристрасті не можна, оскільки це слідування ні до чого доброго не призведе.

Шукати істину і сенс життя — ось ідеал для автора. Саме цим ідеалом представляється Левін, який уникає сліпій пристрасті до Кітті і осягає правильний шлях.

 


Фатальна залізнична станція
Причина самогубства Анни Кареніної

Головні герої

Лев Толстой “Анна Кареніна” головні герої


Анна Кареніна та Олексій Вронський
Кіті та Левін
Аналіз роману та характеристика героїв

Жанр і напрям

Літературний жанр і напрям

Що стосується літературного жанру і напрямки роману, літературознавці та критики все частіше сперечаються про своєрідність цього твору, досліджуючи його цитатну характеристику. Одні називають його філософським, інші сімейним, а треті — класичним соціальним романом.

Відбувається це із-за великої спрямованості шедевра. Філософським його називають із-за численних роздумів героїв про життя, сенс жити, любові, віри та істини. Цікаво, що тут висловлюється мудрість з книг і з народу.

Сімейним роман називають через наявність в ньому історій декількох сімейств, їх взаємин і конфліктів. Вони висунуті на перший план, оскільки об мальовку доль героїв невіддільна від розкриття їх особистості, стосунків у сім’ї.

Соціальним класичним його називають через переплетення історій сімейств і філософських роздумів зі складними суспільними процесами, гострими рухами того часу, становлення нового суспільного порядку і способу життя. До того ж у багатьох сценах залучені представники селянства і вищого суспільства.

Композиція
Зустріч на балу
Книга

Літературний жанр і напрям

Що стосується літературного жанру і напрямки роману, літературознавці і критики все частіше сперечаються про своєрідність цього твору, досліджуючи його цитатную характеристику. Одні називають його філософським, інші сімейним, а треті — класичним соціальним романом.

Відбувається це із-за великої спрямованості шедевра. Філософським його називають із-за численних роздумів героїв про життя, сенс жити, любові, віри та істини. Цікаво, що тут висловлюється мудрість з книг і з народу.

Сімейним роман називають із-за наявності в ньому історій декількох сімейств, їх взаємин і конфліктів. Вони висунуті на перший план, оскільки обмальовка доль героїв невіддільна від розкриття їх особистості, стосунків у сім’ї.

Соціальним класичним його називають через переплетення історій сімейств і філософських роздумів зі складними суспільними процесами, гострими рухами того часу, становлення нового суспільного порядку і способу життя. До того ж, у багатьох сценах задіяні представники селянства і вищого суспільства.


Аналіз твору

Автор романуЛев Толстой

Історія написання роману

Роман «Анна Кареніна» створювався протягом 1873-1877 pp. За цей час суттєво змінився його план, ускладнилися сюжет і композиція, змінилися герої й навіть їхні імена. Так, в остаточній редакції Анна Кареніна мало нагадує свою попередницю. У різних варіантах Л. Толстой послідовно духовно збагачував і морально вдосконалював образ головної героїні, зробивши його нарешті досить привабливим. Натомість образи її чоловіка та Вронського (у перших варіантах твору він мав інше прізвище) письменник поступово позбавляв позитивних рис.

Коротка біографія
Л.М.Толстой та його дружина Софія Андріївна
Біографія Л.М.Толстого