Kategorien: Alle - навчання - мотивація - взаємодія - технології

von Ольга Постна Vor 2 Jahren

164

Ментальна карта

Важливість інтерактивних методів у навчальному процесі не можна переоцінити. Вони сприяють розвитку самостійного мислення та активної участі учнів у навчанні. Використання таких технологій дозволяє учням краще опановувати новий матеріал, розвивати критичне мислення, та знаходити творчі рішення.

Ментальна карта

Ментальна карта

Компетентність – це відповідність до пред’явлених вимог, критеріїв та стандартів в певній сфері діяльності для вирішення певних задач, володіння необхідними знаннями, здатністю отримувати результати та володіти ситуацією.

Інструменти навчання You Tube Kahoot Glogster Skype Socrative Kerpoof Timetoast
Інтерактивні технології навчання Кожна думка важлива; не бійся висловитись; ми всі - партнери; обговорюємо сказане, а не людину; обдумав, сформулював, висловив; кажи чітко, ясно, красиво; вислухав, висловився, вислухав; наводь тільки обґрунтовані докази; умій погодитись і не погодитись; важлива кожна роль.
Компетентності: 1.Спілкування державною мовою Комунікативна -вироблення в учнів умінь комунікативно виправдано користуватись засобами мови в різних ситуаціях. Формування й вдосконалення вмінь та навичок в усіх видах мовленнєвої діяльності 2.Соціальні та громадянські Соціальна- виховання свідомого ставлення учнів до свого майбутнього. До громадянського та суспільного життя міста, країни; пов’язана з готовністю робити свідомий вибір, орієнтуватися в проблемах сучасного суспільно-політичного життя; оволодіння етикою громадянських стосунків, навичками соціальної активності, функціональної грамотності, уміння організовувати власну трудову і підприємницьку діяльності, оцінювати власні професійні можливості, здатність співвідносити їх із потребами ринку праці. 3.Уміння вчитися – передбачає формування індивідуального досвіду участі школяра в навчальному процесі, уміння, бажання організовувати свою працю для досягнення успішного результату, оволодіння вміннями й навичками саморозвитку, самоаналізу, самоконтролю та самооцінки. Пізнавальна - створення умов для активної пошукової, дослідницької роботи, яка за своєю сутністю є творчою діяльністю. Самоосвітня - стимулювання до самостійного здобування знань, виховання самостійності учнів у пізнавальній діяльності. Особистісна- саморозвиток особистості відповідно до вимог життя 4.Інформаційно-цифрові Інформаційна- формування дослідницьких умінь й навичок, які передбачають використання допоміжної літератури, комп’ютерних інформаційних джерел – бажання й уміння орієнтуватися в інформаційному просторі ; передбачає оволодіння новими інформаційними технологіями, уміннями відбирати, аналізувати, оцінювати інформацію, систематизувати її, використовувати джерела інформації для власного розвитку. 5.Загальнокультурна грамотність Полікультурна - прилучення учнів через мову до культурних надбань українського народу і людства в цілому. Привчання учнів критично оцінювати події і вчинки людей, розуміти нестандартність кожної особистості, її неповторність, самобутність; передбачає опанування спілкуванням у сфері культурних, мовних, релігійних відносин; здатність цінувати найважливіші досягнення національної, європейської та світової культур. 6.Екологічна грамотність і здорове життя Пов’язана з готовністю вести здоровий спосіб життя у фізичній, соціальній, психічній і духовній сферах; формування компетентнісно свідомого ставлення до свого здоров’я.

Технологічні етапи Мотивація Вступне повторення Формування поблеми Вивчення нового матеріалу Тренінг-мінімум Вивчення нового матеріалу Розвивальне диференційоване навчання Переосмислення результатів у ході відповідей Узагальнююче повторення Контроль Корекція

Інтерактивні технології навчання 1) Робота в парах. 2) Ротаційні (змінні) трійки. 3) Карусель. 4) Робота в малих групах. 5) Акваріум. 6) Незакінчена пропозиція. 7) Мозковий штурм. 8) Броунівський рух. 9) Дерево рішень. 10) Суд від свого імені. 11) Громадські слухання. 12) Рольова (ділова) гра. 13) Метод прес. 14) Займи позицію. 15) Дискусія. 16) Дебати.
Прийоми «Я так думаю» «Конструювання» «Лови помилку» «Текст-опора» «Чарівна скринька» «Кольорові поля» «Денотатний граф»

Методи Проектів Кейс-метод Прес Ілюстрування Проблемна лекція Семінар-практикум

Педагогіка партнерства. учні • уміння вирішувати проблеми, використовуючи власний досвід; • займатись самоосвітою; • працювати з різними джерелами інформації та документацією; • знаходити інформацію; • оцінювати життєві ситуації; • розуміти та поважати погляди інших людей; • співпрацювати та організовувати як власну роботу, так і роботу колективу; • приймати рішення та нести відповідальність за них. учитель використання у своїй роботі інтерактивних технологій; • проведення нестандартних уроків; • стимулювання учнів до самоосвіти; • пропонування завдань, які потребують використання додаткових джерел інформації; • проведення консультацій щодо пошуку необхідної інформації; • навчання написанню конспектів, складання планів, вмінню виділяти головне, аналізувати інформацію та робити висновки; • стимулювати висловлювання особистої думки; • розробку завдань різного рівня складності; • підготовку завдань творчого направлення; • створення проблемних ситуацій; • організацію як індивідуальної роботи так і роботи в парах та групах.
Форми Парна Колективна Фронтальна Групова Індивідуальна
Підходи Компетентнісний Диференційований Дослідницький
Найголовніші ознаки технології уроку: - сучасність – постійне прагнення до новизни і вдосконалення замісу уроку; - оптимальність – спроба досягти навчально-виховних цілей при економічному використанні часу; - інтегральність – синтез знань з мови, літератури, історії, краєзнавства тощо; - науковість – опора на досягнення сучасної лінгвістики, лінгводидактики, лінгвопсихології; - відтворення процесу навчання і його результатів; - програмування діяльності вчителя й учнів; - використання різноманітних засобів навчання, ІКТ; - якісна і кількісна оцінка результатів уроку.
Главная тема