Kategorier: Alle - гігієна - профілактика - здоров'я

af Vita Krasnozhon 5 år siden

599

Мікроби - друзі чи вороги?

Бактерії є одноклітинними організмами, що мешкають у різних середовищах, включаючи тіла людей, тварин та рослин. Їхній вплив на людське здоров'я може бути як позитивним, так і негативним.

Мікроби - друзі чи вороги?

Мікроби - друзі чи вороги?

Бактерії - це примітивні одноклітинні живі організми. Вони поширені повсюдно: на поверхні або усередині інших організмів (тварин, 

рослин, людини), у великій кількості зустрічаються в грунті, водоймах. Прямо чи опосередковано бактерії відіграють важливу роль в житті людини.

Одним із середовищ життя бактерій є інші живі організми, у тому числі людина. Відносини, які виникають при цьому можуть бути різними. Є бактерії, які приносять користь. Так, в кишечнику людини живуть бактерії (наприклад, кишкова паличка), які сприяють процесам травлення їжі, синтезують деякі вітаміни і перешкоджають діяльності хвороботворних бактерій. У разі надмірного прийому антибактеріальних препаратів ці корисні бактерії гинуть, що негативно впливає на здоров'я людини.


Бактерії у природі

У природі

Після того, як на землю впаде сильний дощ, ми можемо відчути специфічний «запах дощу». Такий запах має речовина геосмін, яку виробляють мікроорганізми — ціано- і актинобактерії.

На двокілометровій глибині живуть краби, тіло яких густо вкрите ворсинками. Вони намагаються триматися якомога ближче до щілин, скрізь яких з глибин землі виходить сірка і метан. Цими хімічними сполуками живляться бактерії, яких краб вирощує на клешнях, підставляючи їх під сірчані потоки. Коли бактеріальна колонія підростає, краб ними живиться.

Життя людини
Мікроби - розумні?

Цікаві факти про бактерії

1. Найбільша бактерія, що носить ім’я Thiomargarita namibiensis, що в перекладі означає «сіра перлина Намібії», була відкрита в 1999 році. Її розмір у розрізі досягає 0,75 міліметрів і перевищує стандартну точку, що має діаметр 1/12 дюйма – це дорівнює 0,351 міліметра.

2. Запах, що ми відчуваємо від мокрої землі після дощу, обумовлений органічним речовиною геосмін. Його виробляють актинобактерії і ціанобактерії, що живуть на поверхні землі.

3. Процес еволюції бактерій пройшов у давні часи настільки успішно, що їх зовнішній вигляд не змінюється вже протягом мільярда років. Відбувалися лише внутрішні видозміни. Це явище отримало назву «синдром Фольксвагена». Автомобіль «Фольксваген-жук», настільки припав до смаку всьому світу, що його виробники не змінювали зовнішній вигляд машини протягом сорока років.


Про мікроби
Факти

Види

Види мікроорганізмів:


  1. Бактерії
  2. Віруси
  3. Фаги
  4. Гриби
  5. Мікроводорості
  6. Найпростіші
  7. Дріжджі
Мікроби під мікроскопом
Про мікроорганізми

Гігієна рук

Для початку слід з’ясувати, яка гігієна в наших школах.Ведь саме там дитина проводить багато часу, іноді навіть більше ніж удома кругом сім’ї. Розглядаючи можливості, які є у навчальних закладів, токартіна буде вельми цікавою. Велика частина шкіл забезпечена необходімиміусловіямі для того, щоб школярі містили руки в чистоті. Наприклад, околостоловой або безпосередньо на вході стоїть ряд умивальників, а також електріческіеполотенца, тому кожен учень перед їжею може помити руки. Але є другаячасть шкіл, що не забезпечена необхідними технічними умовами і діти вшкольной їдальнею за стіл сідають з брудними руками, оскільки всього на несколькоклассов розташоване 1-2 умивальника. У таких школах про мило, а тим більше обелектріческіх рушниках не може бути й мови.

Правила гігієни
Миття рук

Запобігання хвороб

ПРАВИЛА ЗАПОБІГАННЯ ХВОРІБ, спричинених хвороботворними бактеріями:

• ретельно мити руки;

• користуватись чистим посудом;

• не вживати консерви зі здутими кришками;

• вживати продукти до придатного терміну;

• дезинфікувати речі хворої людини;

• спілкуватися зі хворим за правилами уникнення зараження.

• не забувати про цілющі властивості часнику, цибулі, звіробою, шавлії, нагідок тощо, які згубно діють на хвороботворні бактерії.

Профілактика
Методи

Корисні мікроби

Переважна більшість з них - це істоти, що живуть в симбіотичних або мутуалістичних зв'язках з організмами-донорами (усередині яких живуть). Зазвичай такі бактерії беруть на себе частину функцій, на які не здатний організм господаря. Прикладом можуть служити бактерії, що живуть в травному тракті людини і перетравлюють частину їжі, впоратися з якою самотужки шлунок не в змозі.

Кишкова паличка
Користь