af Олег Дзюба 6 år siden
554
Mere som dette
Насправді, виділити найкрасивіші мови складно в силу різноманітності в смаках людей, а також через відсутність єдиної оціночної шкали. Коли ми говоримо про красу мови, то зазвичай виходимо з власної думки про людей і культуру.
Мови вимирають. Всюди. Згідно з існуючими оцінками, кожні два тижні зникає одна мова - і це незважаючи на те, що число підтримуваних інтернетом способів комунікації зростає. Природнім буде питання, чи прискорює цю загибель відсутність мовного різноманіття в інтернеті, чи це просто відображення тих процесів, що закономірно і цілком очікувано протікають в реальному світі?
Тим часом, інтернет, багато в чому подібно письмовому слову, не в змозі повною мірою відобразити лінгвістичне різноманіття. За даними ООН, в онлайні використовується всього 500 мов, пошук Google підтримує 348, Вікіпедія - 290, Facebook - 80, Twitter - 28, а LinkedIn - 24. В останні роки ці цифри збільшуються, але схоже, що вони вже досягли максимуму і зростання сповільнюється. Що стосується кількості мов, то інтернет виходить на рівень перенасичення.
Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви — день, який відзначають щороку 21 лютого
, починаючи з 2000
року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО
, яка відбулася 26 жовтня
— 17 листопада
1999
року в Парижі
.
На питання, що стосується краси мов, неможливо підібрати єдину вірну відповідь. Лінгвісти представляють рейтинги, які складені згідно з різноманітними критеріями, і важко, аналізуючи такі рейтинги, виявити певну тенденцію, оскільки місця в подібному «конкурсі краси» розподіляють щоразу між різними мовами дивним чином. Люди, які не є фахівцями з лінгвістики, але використовують кілька мов у своїй розмовній практиці (для роботи, спілкування і вираження власного «я»), можуть, керуючись одними лише відчуттями, вибирати найкрасивішу мову по своєму смаку – і непрофесіонали, складаючи власні списки «самих-самих», будуть по-своєму праві.