Натуральні числа та дії над ними

Натуральні числа та дії над ними

r

Натуральні числа — числа, що виникають природним чином при лічбі. Це числа: 1, 2, 3, 4, …Існують два основних підходи до означення натуральних чисел:• числа, що використовуються при лічбі предметів (перший, другий, третій…) — підхід, загальноприйнятий у більшості країн світу; формалізованим різновидом цього підходу є аксіоматичне описання системи натуральних чисел за допомогою аксіом Пеано.• числа для позначення кількості предметів (відсутність предметів, один предмет, два предмети…) — підхід, прийнятий у роботах Ніколя Бурбакі, де натуральне число означається як потужність скінченних множин; при такому підході, як правило, 0 відносять до натуральних чисел.Від'ємні та дробові числа не є натуральними числами.Множина натуральних чисел є нескінченною: для будь-якого натурального числа знайдеться інше натуральне число, більше за нього.

a
Цікавинка

Цікавинка

r

Існує багато різнич чисел та саме числа 13, 7 і 0 найцікавіші.13- найгірше число на думку більшості людей.7- найщасливіше число.0- це число має цікаву історію виникнення навідміну від усіх інших чисел.

Додавання

Додавання

r

Як відомо, додавати можна будь-які числа. Позначивши, наприклад, два числа, які додаємо, буквами а і b, а число, яке одержимо в результаті, буквою с, матимемо рівність: а + b = с. Числа а і b називаються доданками, а число с, а також вираз а + b – сумою чисел а і b.

Віднімання

Віднімання

r

Якщо від деякого числа відняти нуль, то одержимо те ж саме число.Якщо від деякого числа відняти рівне йому число, то одержимо нуль.Щоб від деякого числа відняти суму двох чисел, можна від нього відняти перший із доданків, а від результату відняти другий із доданків.Щоб від суми двох чисел відняти деяке число, можна від одного з доданків відняти це число, а до результату додати другий із доданків.Якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць, то різниця збільшиться на стільки ж одиниць.Якщо зменшуване зменшити на кілька одиниць, то різниця зменшиться на стільки ж одиниць.Якщо від’ємник зменшити на кілька одиниць, то різниця збільшиться на стільки ж одиниць.Якщо від’ємник збільшити на кілька одиниць, то різниця зменшиться на стільки ж одиниць.

a
Ділення

Ділення

r

а : а = 1;  а : 1 = а;    0 : а = 0. Жодне число не можна ділити на нуль. Адже поділити 6 на 0 означає знайти таке число х, при якому 0 × х = 6. А при будь-якому значенні х добуток 0 × х дорівнює нулю, а не 6. Таким чином, ділити 6 на 0 не можна. Не можна ділити і 0 на 0. Яке б ми число не взяли, ця рівність буде правильною. Тому не можна знайти певного значення х. Ділення на нуль (0) неможливе. Нуль не може бути дільником.

Історія

Історія

r

Спеціальні назви чисел існували спочатку тільки для одного і двох. І зараз в індійців слово два означає очі, а в тібетців — крила; в інших народів один — Місяць, п'ять — рука. Із плином часу виникла потреба в оперуванні все більшими числами. Люди зрозуміли, що назву кожному числу давати незручно. Поступово стали застосовувати спеціальні засоби для називання чисел. У зв'язку з тим, що на двох руках у людини 10 пальців, найзручнішою виявилася десяткова нумерація. У цій нумерації першим десяти числам 0, 1,2, З, ..., 9 дана спеціальна назва, а також окремим великим числам. А назви всіх інших чисел є комбінаціями назв цих основних чисел. Наприклад, 12 —- це два на десять, тридцять — це 3 десятки і т.д. У стародавніх слов'ян назви чисел першого десятка вказують на анатомію руки, історію розвитку поняття про число, особливості життєвого укладу людей. Так, наприклад, число „три" походить від слова „тре", бо середній палець труть його сусіди, „чотири" — походить від слів „ще тре", бо четвертий палець теж затиснутий між третім і п'ятим. „П'ять" походить від „п'ясть", шість — „ще єсть" — людина відкрила, для лічби можна використовувати і пальці другої руки. „Сім" — „седм" — „сидим" — тобто у сьомий день сидимо, не працюємо і т.д.Окремі великі числа теж дістали свої назви. Наприклад, число сорок походить від назви мішка з соболиними шкірками, якими платили данину. Сорок — це мішок, в який вміщається рівно чотири десятки шкірок. Десять тисяч у стародавній Русі називали „тьма".

a
Множення

Множення

r

Якщо будь-яке число помножити на одиницю, то одержимо саме число.Якщо будь-яке число помножити на нуль, то одержимо нуль.Натуральні числа множать порозрядно, починаючи з одиниць, а отри­мані добутки додають.Зверніть увагу!Якщо будь-яке число помножити на натуральне число а, відмінне від одиниці, то воно збільшиться в а разів.

a