Сила поверхневого натягу — сили, що виникають на поверхні фазового розділу. Має електромагнітну природу, будучи макроскопічним проявом міжмолекулярної взаємодії.
Сила пружності — це сила, яка виникає під час деформації тіла і напрямлена протилежно напрямку зміщення частин цього тіла в ході деформації. Зазвичай силу пружності позначають символом F → пруж , але в деяких випадках використовують інші символи.
Це сила, прикладена до тіла і спрямована вертикально вгору.Сила реакції опори – це сила пружності, що виникає при малих деформаціях опори, завжди перпендикулярна опорі, N = P.Книга, покладена на стіл, тисне на її поверхню з певним навантаженням, але молекули, стиснуті нею, хочуть знову прийти в рівновагу і тому тиснуть на книгу рівно з такою ж силою.Якби в природі не існувало цієї взаємодії, то тіла не витримували б навантаження. З цього можна зробити висновок, що сила реакції опори являє собою різновид сили пружності.Одиниця виміру, як і для всіх сили (пружності, тертя та ін.), – Н (Ньютони).
Тертя кочення
Тертя́ ко́чення — опір рухові, що виникає при перекочуванні тіла одне по одному. За ДСТУ 2823-94 тертя кочення — тертя руху, під час якого швидкості тіл однакові за величиною і напрямком, принаймні, в одній точці зони контакту.
Тертя ковзання
Тертя́ ко́взання — зовнішнє тертя руху, під час якого швидкості тіл в точках дотику відрізняються за величиною і напрямком і діє на тіло у напрямку, протилежному до напрямку проковзування. Негативними наслідками тертя ковзання в механізмах є не тільки зменшення ККД, а й знос механізмів
Тертя спокою
Тертя́ спо́кою (стати́чне тертя́) (англ. Static friction) — тертя між двома твердими тілами за відсутності їх руху одне відносно одного. Наприклад, статичне тертя може запобігти ковзанню об'єкта вниз по похилій поверхні.