ГРУНТ
Складові грунту
Гумус
Гу́мус, перегній — органічна частина ґрунту, яка утворюється в результаті розкладу рослинних і тваринних решток і продуктів життєдіяльності організмів — гуміфікації.
Власне грунт
Власне грунт поділяють на 2 горизонти - верхній горизонт А і нижній горизонт В.Горизонт А називається горизонтом вимивання. Він найбільше збагачений гумусом.Горизонт В називається горизонтом вмивання. У ньому міститься менше гумусу і менш інтенсивно перебігають процеси вивітрювання.
Матернська порода
Материнська порода - верхній шар гірських порід, на якому під впливом біологічних і біохімічних процесів, а також під впливом діяльності людини відбувається утворення грунту.
Види грунту
Чорнозем
Чорнозем — це найродючіші землі, які є найбільш сприятливими для вирощування будь-яких культур. Для того щоб чорнозем сформувався, потрібно близько 6-8 тисяч років.У тій зоні, де утворюється чорнозем, дуже тепле і тривале літо, що стимулює обмін поживних речовин між самими різними рослинами, землею і мікроорганізмами. Також утворенню чорнозему сприяє і факт поповнення вологості ґрунту за рахунок ґрунтових вод. Це відбувається в посушливих районах, з малою кількістю опадів в літній період. У цьому випадку коріння рослин вбирають у себе поживні речовини з ґрунтових вод.
Бурий
БУ́РІ ЛІСОВІ́ ҐРУНТИ́ – тип ґрунтів, що характеризуються промивним чи періодично промивним водним режимом, забарвленням профілю від жовтувато-палевого до бурого, грудкуватою та горіхуватою структурою.Формуються під лісовою рослинністю в умовах м’якого помірно теплого, вологого клімату на елювіально-делювіальних відкладах щільних порід.
підзолистий
Підзо́листі ґрунти́ (Підзо́ли) — тип ґрунтів, що формуються в областях бореальних і помірних поясів під хвойними і змішаними лісами з моховим, мохово-трав'яним і мохово-чагарниковим покриттям.
Мешканці грунту
Кріт
Кріт - найвідоміший і найпопулярніший серед підземних жителів. Більше того, багато далеких від біології людей вважають, що він - єдиний підземний звір наших країв. Зовнішній вигляд крота знайомий усім без винятку, хто читав у дитинстві казку "Дюймовочка": малюсінькі вічка, довгий ніс, схожий на хоботок, потужні передні лапи з міцними білими пазурами і чорне коротке блискуче щільне хутро. У принципі, прийнято вважати, що хутро крота - чорне, але на 1-2 тисячі кротів попадаються і коричневі, і руді, і жовті, і молочно-білі звірятка.
Черв'як
Дощові черв'яки позитивно впливають на структуру і мікроструктуру ґрунту та його родючість, як це було продемонстровано у багатьох дослідженнях. Це обумовлено, перш за все, виділенням екскрементів, в яких мінеральні частинки змішуються з розкладеними залишками органічної мікрофлори. Вони сприяють аерації ґрунтів шляхом створення тунелів. Важливість екскрементів у ґрунті велика, оскільки їх виділення також високе, отже, вони можуть значною мірою вплинути на якість ґрунту.
Капустянка
Капустянка - дуже небезпечний шкідник на вашій ділянці, який може швидко зіпсувати врожай. Тому садівники, помітивши діяльность цієї комахи, намагаються знайти найнадійніші методи боротьби з капустянкою і якнайшвидше позбутися її.Капустянка звичайна являє собою невелику комаху, зріст якої сягає до 5 см. Зовнішній вигляд шкідника досить страхітливий, і багато хто навіть лякається капустянки, коли бачать її вперше.Капустянка - дуже небезпечний для врожаю шкідник, вона часто заселяється в гнойових купах, а тому будьте уважні в момент підживлення грунту. Тобто ця комаха любить поживний грунт, який підживлений перегноєм.
Допомога грунту
Добрива
Добрива — органічні й неорганічні речовини, які застосовують для поліпшення умов живлення культурних рослин з метою підвищення врожаю й поліпшення його якості.
Тварини
Роль дощового черв’яка Дощові черв’яки відіграють велику роль в грунті – крім того, що вони збирають гумус, так ще й беруть активну участь у процесах, що відбуваються в грунті. Справа в тому, що в грунті відбуваються процеси розкладання і окислення під впливом грунтових мікробів, в ході яких виділяються мінеральні речовини, якими харчуються коріння рослин. Для того, щоб дані процеси відбувалися успішно, необхідно забезпечити наявність двох важливих факторів – повітря і вологості. Ось тут-то дощові черв’яки відіграють роль дуже важливу – вони риють грунт, збагачуючи його повітрям, і забезпечують потрібний рівень вологості.
Рослини
Одним з ефективних засобів підвищення родючості ґрунту є сидерація. Це агротехнічний захід, що полягає у заорюванні у ґрунт спеціально вирощених на зелене добриво рослин. А самі рослини називають сидератами.
Шкідники грунту
Люди
Як люди шкодять грунту:спалювання сухого листя;викидання сміття на вулицю замість смітника;вихлопні гази;відходи з різноманітних заводів.
Стихійні лиха
Стихійні лиха:Землетрус – короткотривалі, раптові струси земної кори, викликані перемінним переміщенням мас гірських порід у надрах Землі, чому сприяє порушення розтяжності осередка гірських порід і виникнення сейсмічних хвиль; під час сильних землетрусів, на поверхні Землі часто виникають щілини, скиди, зсуви, цунамі; часом землетруси спричинюють великі руйнування.Повінь (водопілля) — фаза водного режиму річки, яка характеризується найбільшою водністю і значним відносно тривалим підняттям рівня води внаслідок весняного танення снігу (весняна повінь) і спостерігається щороку в один і той же сезон.Посу́ха — нестача чи відсутність опадів протягом тривалого періоду часу при підвищених температурах та зниженні вологості повітря, внаслідок чого зникають запаси вологи в ґрунті.
Овочі грунту
Картопля
Карто́пля — поширена сільськогосподарська культура родини пасльонових, яку в народі називають «другим хлібом», одна з найважливіших продовольчих, технічних і кормових культур. В побуті картоплею називають не вид, а лише бульбоплід картоплі.
Морква
Морква – це один з найкорисніших овочів, який володіє масою вітамінів, мінералів і мікроелементів. Чого тільки вартий вітамін А, який міститься в моркві, він здатний поліпшити зір без будь-яких лікарських препаратів і процедур, а також позитивно впливати на шкіру і слизові оболонки організму, завдяки чому вони стають еластичними і міцними.
Цибуля
Серед овочів найпочесніше місце посідає цибуля. Це єдина культура, яку ми вживаємо майже щодня. Вона смачна і дуже корисна у лікуванні різних хвороб, із неї виготовляють кілька медичних препаратів. Цибуля з гордістю несе свою корону найпотрібнішої людству рослини, адже її вживають усі народи світу.За смаковими якостями ріпчасту цибулю поділяють на три групи: гостру, напівгостру й солодку. Гостра цибуля – пекуча на смак, але в ній більше цукру, аніж у солодкій. Ефірна олія, оскільки в її складі є сірка, подразнює слизову оболонку очей. Напівгостра й солодка містять менше ефірів, зате в них чимало вуглеводів і вітамінів.